Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vallo v polčase svojho vládnutia v Bratislave. Jeho volebné sľuby a realita. Odpočet... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Uhm, ked vam zena slubi ze za dve hodiny vam spravi kolac, a vy za hodinu pridete, tak uvidite bordel v kuchyni a vase ocakavanie ze polka kolaca mala byt uz za tu hodinu upecena, sa stretne s nepochopenim....
 

najma

ak ten bordel v kuchyni suvisi s lakovanim nechtov, ktore sa zena rozhodla uprednostnit kvoli vopred neoznamenemu vecernemu vyjazdu s kolegynami... ;)
 

Keď vám manželka sľúbi

za 2 hodiny koláč, tak po hodine má byť zahnetený, a byť v rúre, alebo pripadne pripravený práve na vloženie do rúry. Keď ale po hodine bude múka rozsýpaná v jednom rohu, hrozienka po celej podlahe, na stole okrem bordela nič, tak ten koláč do hodiny určite nebude.
 

Asi tak vyzerá realita

Az na malý rozdiel: Večer to nebude výjazd s kamarátkami či s kolegyňami (to by bol ten lepší prípad...), najskôr tipujem na výjazd gigolo eskorty, lebo v kuchyni namiesto zástery má sexi čipkované kimono a štekle na nohách a fasa ťažko sa vysvetľuje, že nová maminka má pipinka, síce bolo by fajn keby mala gule...
Srandu bokom, nechcem ho urážať, lebo príliš veľa paralely s Borisom Dolárom by bolo nefér.
Pointa je však jasná: Skutek utek. Mne sa najviac páčilo ako sa PS-Spolu nedostalo do parlamentu, je to menšie zlo ako keby tam boli a súdruh či SÚDRUŽKA NiKtO by to tam dávali na štýlový cirkus.
No nič, idem si nafasovať krompáč, rýĺ, lopatu aj fúrik, snáď za 2 roky sa výkope spod zeme jeden zdatný, šikovný a čestný kandidát na primátora. Úplne stačí keď namiesto zákazom ponúkne rozumnú alternatívu. Netreba maľovať buspruhy hlava-nehlava, úplne stačí fungujúcu MHD a záchytné parkoviská. Viem, že za 4 roky sa nedajú žiadne zázraky, ale aspoň nastaviť použiteľnú stratégiu, vhodné technické riešenie (od aktivistu takmer nemožné...) a spravit všetko pre rozbeh, potom takéto komentáre budú trápne. Zatiaľ sú však komické, lepšie povedané tragikomické ako vedenie mesta...
 

Trené, trefné

Vallóov polčas je do plaču. Predchádzajúci primátori - to boli borci! Takmer máme hotové metro, električkové trate ponaťahané krížom krážom, územný plán mesta predchádzajúci páni primátori dotiahli takmer do dokonalosti..
Že sa tam na ten flek Vallo trepal..
 

Zbhuba tak.

Ešteže nezaviedli individuálnu hromadnú dopravu aeromobilmi či persodronmi.
Srandu bokom. Vallo mal šťastie. Koronakríza a 2-3 rozhodnutia (nedá sa celkom poprieť že sa nakopol aj na popud župana Drobu) mu výrazne pomohlo. Buspruhy sa stali vedľajšou záležitosťou, ale môžu sa vynoriť v podobe doručovaných obálok v rámci objektívnej zodpovednosti.
Na zlú akciu ešte horšia reakcia a vôbec tragická konečná reakcia.
Doba je zložitá, výzvy sú precedentné.
A na záver, stačí sa zamyslieť nad neschopnosťou súčasnej vlády a Vallo sa stáva dokonca aj "dobrou" voľbou. Opodstatnenosť úvodzoviek v štádiu vyhodnocovania.:-)
 

114 Watuki 13.02.2021 20:21

Watuki, debata spočívala o pôsobení súčasného primátora Bratislava v polčase.
Ja som pripomenul pôsobenia, činnosti predchádzajúcich primátorov, ktorí šli do volieb so svojimi predvolebnými sľubmi. Možno viete vymenovať ich zásluhy na rozdiel od doterajšej činnosti pána Valloa.

Ináč zaujímavá je Vaša kombinácia s neschopnosťou súčasnej vlády s voľbou v úvodzovkách terajšieho primátora.
Buspruhom , obálkam vo Vašom príspevku síce ťažko rozumieť, záver Vášho príspevku sa mi však nezdá strhujúci ani konkrétny.
 

 

Chcel som iba poukázať na to, že všetko ale skutočne všetko zaplatia ľudia - daňoví poplatníci.
Vyznačenie buspruhov je v príkrom rozpore s technickou normou. Dovolím si tvrdiť, že miestami životu nebezpečné! Len pre ilustráciu uvediem 3 postrehy:
1. Nerešpektujú dĺžku ani šírku len vozidla.
2. O brzdnej dráhe nikdy ani neuvažovali.
3. Dočasná oranžovo-žltá farba je tam vari natrvalo...
 

Watuki 14.02.2021 14:45

Dobre, no, keď ste to na účet Valloa to zúžili na buspruhy, k tomu len toľko:

V 90-tych rokoch som bol v Rotterdame očarený tamojšími cyklodráhami. Mal som príležitosť tu v BA priložiť v tomto zmysle ruku k dielu a napriek vynaloženej námahe som to po rokoch vzdal s nulovým efektom.
Dôvod:
Bolo mi jasné, že dostať cyklotrasy do záväznej časti územného plánu BA je absolútna priorita. Moja maličkosť napriek enormnému mladíckemu nasadeniu to "nezariadila" a ako sa i teraz možno čítať v ÚPD BA - ani moji následníci to nedokázali presadiť.

Potom som si fandil, že aspoň na semafóroch Siemensu by bolo zahodno primontovať semafórik pre bicykle až by sa pod semafórmi "urobili" cyklotrasy - stačí program prepracovať...

Skončil som ako Don Quijote. Keď som rokoch videl, ako sa niektorí starostovia snažili s kýblami farby a štetcami namaľovať nejaké cyklotrasy - len som sa potuteľne usmieval. Reku, ja už to mám za sebou, narazil som viem, o čom to je

No a teraz, Watuki, sa taktiež len útrpne usmievam, keď poukazujte na technickú normu.

Aj ja som len pre ilustráciu uviedol svoje naivné, idealistické snahy z 90-tych rokov.

Preto akože "nehaňte ľud môj" - teda tým nechcem povedať, že nehaňte "môjho" Valloa - jeden z diskutérov pod inými článkami je mimoriadne vysadený voči terajšiemu primátorovi - Vy len trošku jemne hryzkáte, i keď ste sa obmedzili už "len" na buspruhy.

S bezkonfliktným diskutérskym pozdravom zdraví
1 Cozmopolita
 

No, úplnú pravdu teraz.

Nechcel som naň nadávať. Príde však deň keď aj jeho bude riešiť nejaký orgán. Tie zbytočné a predražené štúdia sú na posmech. Pravda, Valla prekonal starosta v Petržalke. Za pamflet o kosení trávy vysolil takmer 20.000€. Čo už len v tom bolo napísané by ma zaujímalo. Úplne sa stačí spýtať kohokoľvek z dediny. Keď chce odpoveď so širšími súvislosťami, stačí funkcionára "majster kosačky" pri miestnom futbalovom klube v Zapupočnom nad Varlatami... :-)
 

 

toto bolo velmi trefne povedane :D
a.k.a. co sa babe chcelo to sa babe prisnilo
 
Hodnoť

..ale to je dnes trend.

Aktivista je v cele vlady, na magistrate v Trnave a Nitre ... Kosiciach . jednoducho dnes vyhrava reality show a facebook... realne schopnosti riadit areferencie idu nepochopitelne stranou ... to je ale asi prirodzeny vyvoj spolocnosti od demokracii k chaosu a totalite ... jednoducho kolobeh dejin
 


Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Ružomberok čierny, ale učitelia a žiaci pendlujú 1 458
 2. Ján Šeďo: Pán minister Naď, ryba smrdí od hlavy a tá Vaša už páchne aj v zahraničí ! 1 193
 3. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 753
 4. Martin Droppa: Nové Mŕtve Mesto nad Váhom (I.) 713
 5. Gabriela Sutórisová: Tvarohový od pani Helenky 624
 6. Pavel Macko: Spravodlivosť alebo organizovaný zločin? 457
 7. Anton Kovalčík: Generál Gerasimov a jeho doktrína. 436
 8. Marián Hamada: O mučenej sestre, zvláštnom súdnom procese a pápežovi vo výslužbe 323
 9. Ladislav Piršel: Diletanti sa radujú, zodpovední strachujú 317
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (5. - 11.3.1921) 303

Rebríčky článkov


 1. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 2. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy
 3. Stanislav Jurčišin: Jána a Martinu ste si zavraždili sami, milí novinári.
 4. Michaela Manikova: Zachránila si ma...
 5. Miriam Studeničová: Duchovný rozmer života
 6. Vladimír Seman: Ak Ukrajinci nerozumejú vtipu, nepatria do EÚ.  To by mohla pochopiť bratislavská kaviareň
 7. Štefan Vidlár: Nech to vyhňije
 8. Jozo Peric: Stojíme na začiatku nového komoditného supercyklu?
 9. Jozef Legény: Veľký Piatok 2021 - Matovič vztýči kríž číslo 9000. , ale ruky si už neumyje
 10. František Cudziš: Kvety baní


Už ste čítali?