Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Toto je tvrdý lockdown? Srandujete. Vláda zlyháva a Ciganíková bloguje, aké by to bolo... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Len pár poznámok

Konečne si niekto všimol neschopnosti SaS riešiť akýkoľvek spoločenský problém. Naopak je zdrojom nových a nových problémov.
Väčší problém ako nedostatok pľucných ventilácii je skôr v nedostatku personálu ako odborného (aj na obsluhu UPV) tak aj sanitárneho.
Trasovanie je veľký mýtus. Nielenže závisí od pamäti infikovaného, ale väčšinou je trasovanie neaktuálne, keď si to medzi sebou rýchlejšie vytrasujú sami ľudia.
Väčší význam malo celoplošné testovanie, ktoré odflákla opäť SaS a Matovič s vládou a konzíliom sa len v decembri pridali. (O prezidentke a opozícii ani nehovorím)

Čo konkrétne sa dá ešte zavrieť? Je ešte niečo potrebné zavrieť? Nestačí to?

Problém je, že samotní politici nedodržujú nariadenia , ktoré sami vydali. Obchádzajú nariadenia a tým prakticky vyzývajú ľudí, aby konali rovnako.
Mienkotvorné médiá pri akomkoľvek nariadení ho najskôr spochybňujú, potom riešia ako sa dá dané nariadenie obísť a hľadajú situácie, kedy je nariadenie tzv kontraproduktívne.
Nemusím snáď pripomínať Sulíkov pochod proti vláde, alebo o opoziíčných výzvach na zahodenie rúšok.

Sulík by sa mal rozhodnúť či chce byť v opozícii a zbierať percentá za boj proti vláde, alebo byť v koalícii a zbierať percentá v boji proti pandémii.
Rovnako by sa mali rozhodnúť aj jeho koaličný partneri.
 

 

Plne s tebou súhôasím,niet čo dodať.Sulík uprednostnil preferencie svojej strany pred jednotou koalície.Ústavné zákony sú prijaté,gen.prokurátor zvolený,možnobude lepšia možnosť ich odchodu
 

 

Ja som v minulosti Sulíka volil, (vrátane s Matovičom,) a jeho tvrdohlavo odmietavý postoj k "Eurovalu" mi nevadil. Keby vtedy SR ten "val" na pôde EU zablokovala, tak by sa nič nestalo, (veď ani teraz sa nič nestalo, keď Orbán zablokoval rozpočet EU, dohodli sa inak, a ide sa ďalej,) bola by iná dohoda, pre nás možno výhodnejšia. A možno by Gréci už nemali Euro, ktoré si beztak nikdy nezaslúžili, ale opäť drachmu. Možno by vypadli z EU, aj to by sme prežili, tak ako prežijeme odchod Britov.
Napokon nie Sulík povalil tú vládu, ale po moci bažiaci Dzurinda bol na vine, on, rozpoznal tvrdohlavosť Sulíka a využil ju na to, aby navliekol Radičovú na hlasovanie o dôvere k vláde, vedel, že vláda padne a on dúfal, že vládnu moc preberie zase on sám...

Odvtedy ale Sulíka som už nikdy nevolil, lebo aj keď som s ním vtedy v tej veci súhlasil, ale zároveň som odhalil jeho pravú povahu. Je to tvrdohlavý, bezcitný, zaslepený človek, bez štipky politického taktu, bez sociálneho cítenia, ktorý si za svojim presvedčením ide bez ohľadu na to, že aké následky to bude mať na iných, ale aj na seba samého. Určite nie je tímovým hráčom, a úroveň myslenia má na primitívnej úrovni myslenia kapitalistov z ranného obdobia kapitalizmu, keď vykorisťovanie pracujúcich bolo štandardom, investície do bezpečnosti, ekológie, ochrany zdravia a podobne, boli chápané, ako čistá strata.

Teraz Sulík s biľagom likvidátora Radičovej vlády, dostal od časti voličov dôveru, dostal ju aj od ostatných troch členov koalície, a Sulík zlyhal, opäť likviduje svoju vlastnú vládu. Či táto vláda prežije celé 4 roky, alebo nie, Sulíkov koaličný potenciál už bude nezvratne preč, iba politický samovrah s ním ešte pôjde do koalície...

Demontáž tejto vlády začala Cigániková, a to hneď v prvý deň, keď nepodporila programové vyhlásenie svojej vlastnej koaličnej vlády.
Sulík od prvého momentu spochybňuje každý vládny krok na boj s pandémiou.
Sulíkov postoj je taký, že v záujme dobrých ekonomických výsledkov je možné, dokonca treba, tolerovať ľubovoľný počet osôb usmrtených následkom Covid-19. Len mi je záhadou, či náhodou nie je cvok, inak prečo mu nedochádza, že iba zdravý človek vie nastúpiť na pracovnú zmenu v automobilkách, teda ak nebudeme bojovať proti pandémii, tak napokon nebude mať kto robiť, ale ani liečiť, hasiť požiare, či produkovať potraviny.

Správa sa ako ten škorpión z rozprávky. Ten požiadal korytnačku, aby ho previezla na druhý breh rieky. Korytnačka odmietla, lebo sa bála, si nebezpečný zabijak, usmrtil by si ma. Napokon sa nechala presvedčiť a počas plavby ju škorpión naozaj uštipol. Keď už umierala, a obaja sa topili, opýtala sa, načo si to urobil? Teraz obaja sa utopíme! Vieš, ja som škorpión, mám to v povahe, proste neviem inak konať.
A žiaľ takýmto škorpiónom je aj Sulík, posiela svoju vládu ku dnu, má to v krvi, inak konať nevie. Preto ja ho už dlhé roky nevolím, a vôbec ma neprekvapilo, že práve on potápa svoju vládu a koaličných partnerov.

Nezabúdajme ani na jeho jesenný cynický odkaz z pláže v Dubaji. Otváranie kostolov, a fitnes o.k., ešte treba otvoriť gastro, a ja budem maximálne spokojný...

Najviac mu sekundujú Cigániková a Nicholsonová. Z môjho pohľadu teda majú rovnakú zodpovednosť za terajšiu situáciu, ako ich šéf.
A tu sa najviac prejavil hyenizmus Nicholsonovej. Sulíkovi kryje chrbát, spochybňuje vládny boj proti Corone. Ale prednostne sa nateperila do očkovacieho kresla a tak ukradla vakcínu nejakej zdravotnej sestre. Hotový papalášizmus a hyenizmus! Je mi záhadou, odkedy je EU poslanec členom kritickej infraštruktúry, dôležitejší ako zdravotník...
 

Mám podobný názor.:-)

.
 

 

Sam by som to lepsie nenapisal. +
 

Jednota koalície?

Máš kus pravdu, ale pod jednotou koalície si Matovič predstavuje, bezvýhradný, nekritický súhlas s jeho geniálnymi, narýchlo šitými, nepremyslenými, nekonzultovanými... nápadmi, ktoré keď sa neskôr ukážu ako nerealizovateľné, či neúčinné, na vine je každý iný ***** idiot, sabotér, zradca... ktorí nepochopili, sabotovali.... jeho geniálne rozhodnutia.
 

 

Matovic by mal Sulikovi uz konecne razne povedat z ocu do ocu ze je .... (dopln si najvhodnejsie). Jednu vladu povalil, a teraz pracuje na skrateni volebneho obdobia dalsej.
Tvrdy lockdown v principe mame (ano, da sa este pritvrdit...zrusit osobny odber tovaru, vyjst z bytu vylucne po nalogovani vnejakej appke a pod), problem je jeho vymahatelnost - kde su kontroly? hliadky na uliciach? ludia su bl.bi a maju tu z toho holubnik. Im uz zjavne nestaci ani takmer 3000 mrtvych, dalsie tisice v nemocniciach a stovky v kritickom stave. Neviem, ci nemaju pud sebazachovy alebo su fakt len vymleti...
 

 

Matovic (ne)hlasoval uplne rovnako ako Sulik v 2012. Cize maju na tom rovnaky podiel !!!
 

 

ja by som suhlasil keby to bolo v opacnom garde sulik by mal psychovicovi razne povedat...
 

tato3, až sa k moci opäť

dostanú neempatickí technokrati zo Smeru a ich kámoši (plus tichá podpora od tzv. kotlebovcov) potom nám dnešné (medializované) zástupné hry okolo Matoviča a Sulíka budú pripadať ako konzumovanie cukrovej vaty.

Spomeňme si na roky 1994 až 1998. Mečiarovci sa mstili za to, že v určitom čase prišli o moc.
 

 

ked to hovori tato ta to misi buc pravda :)))
 

 

Keď to cuco potvrdí tak to je bez debaty. ;-)
 
Hodnoť

Maximálny súhlas

Ešteže sú medzi nami aj normálni ľudia.
 
Hodnoť

ale no tak trochu objektivity

o Sulíkovi každý dopredu vedel ako sa bude správať a hlavne to že je technokrat, ekonóm a že za svojimi (aj keď často mylnými názormi) si stojí aj keby vláda mala padnúť. Treba si aj uvedomiť, že jeho úloha vo vláde je (mala by byť) chrániť ekonomické záujmy najmä podnikateľského prostredia, starať sa o to aby firmy na SK fungovali a fungovali dobre.

V pandemickej sezóne si myslím, že pri kritike mal väčšinou pravdu. Treba vzťahovať jeho vyjadrenie na čas kedy sa tak stalo. Teraz je iné pozerať sa na jeho výrok z Novembra o zatváraní gastro sektora s tým čo sa stalo potom, ale v tom čase nik netušil, že sa to tak zhorší. Neboli k tomu žiadne konkrétne dáta.

Je hanbou najmä ministra zdravotníctva (zjavne neschopného), že cez leto sa nespravilo nič. SVK dodnes nemá ani len jednoduchý prehľad nemocničných kapacít (napr. toto https://onemocneni-aktualne.mz...), MZ nekoordinuje nemocnice (vid informacie z nem. v Nitre), pri celoplošnom testovaní sme dáta zbierali ručne a do elektronickej podoby sa dostali neskoro/resp. sa nedostali => je nám to nahouno, resp. tieto dáta sa nijako nevyužili..

V dnešnom svete treba rozhodnutia opierať o dáta (informácie) a tie musia byť aktuálne. Je veľkou hanbou tejto vlády, že doteraz toto nepochopili, a rozhodujú sa na základe pocitov a toho čo kto komu kedy povedal. Preto sme tam kde sme. A preto chápem Sulíka, že kričí keď sa tak deje. Mňa by v takej vláde asi porazilo..
 

SomOnline,

citujem ťa:

"Teraz je iné pozerať sa na jeho výrok z Novembra o zatváraní gastro sektora s tým čo sa stalo potom, ale v tom čase nik netušil, že sa to tak zhorší. Neboli k tomu žiadne konkrétne dáta".

Dáta neboli, nemohli byť. Pri pandémii dáta sú až po funuse, keď po doznení pandémie rátame straty.
Boli ale skúsenosti, či už naše, alebo zahraničné. a na základe tých skúseností boli varovania, buchne to! A mali pravdu, buchlo to!

Sulík žiaľ od prvého okamihu razil tú teóriu, že v záujme ekonomických výsledkov treba tolerovať hocijaký počet smrteľných obetí. Verejne útočil na svoju vládu, preto je hlavným vinníkom, že veci dospeli do tohto štádia!

Jedna vec je, že čo povedia odborníci pandemickej komisie, a iná vec je tá, že čo a ako urobiť, aby krajina aspoň na základných otáčkach dokázala fungovať.

Lenže tu opozícia, médiá, prezidentka a Sulík urobili maximum preto, aby svojim spoločným nátlakom zabránili prísnym a včasným opatreniam, teda vláda musela veľmi opatrne lavírovať a v malých dávkach naordinovať to, čo v inej situácii mohla urobiť jedným razantným krokom.
Blog je hlavne o Sulíkovi, o Cigánikovej, okrajovo o celej SaS. Teda neriešme teraz médiá, či prezidentku, alebo opozíciu. Riešme iba koalíciu. V koalícii je hlavným vinníkom Sulík, vláda jeho podporu nemala, boli skôr útoky, a tak aj dopadlo toto kolo boja.

Nám tu chýbala jedna vec. Prvá vlna u nás bola veľmi mierna, lebo Pellegrini včas zaviedol obmedzenia a Matovič dobre pochopil situáciu, pokračoval na tej ceste, ktorú veľmi správne vytýčil Pellegrini.

A nám práve pre tú dobre zvládnutú prvú vlnu chýbajú dáta, lebo bolo príliš málo prípadov, tak neboli dáta.

Teraz už Sulík dáta bude mať, aj včera minimálne jedny zverejnili, v oblasti Nitry až o 200% stúpli úmrtia, chladiace boxy márnic nestíhajú. Tak už hádam konečne tie dáta Sulíka presvedčia a prestane hádzať polená pod nohy svojej vlastnej vlády...
 

 

Restauracie a kaviarne nie su ohniskom nakazy, ani nikdy neboli, o tie nejde, aj keby boli otvorene. Problem je katastrofalne riadenie korony duom matovic-krajci. Opatrenia nemaju ziadnu logiku, postupnost, vhodnu komunikaciu a argumentaciu. Ohniskami su odjakziva velke podniky, otvorene hranice, velke obchody a hromadna doprava - vsetko pootvarane od juna, najdite jeden clanok za posledne 2 mesiace kde by sa o tom pisalo, nikde nic. Pretoze samozvany manager koronakrizy si rozhoduje co bude zatvorene podla nahodneho vyberu z klobuka. Ak chcete pochopit amaterske fungovanie pandemickej komisie tak si precitajte toto: https://dennikn.sk/2192029/pos...
 

No si dobre prestrelil

Naozaj restiky, kaviarne, krcmy kde sa medzi sebou ludia bavia, jedia, vtedy ruska su dole, nie su ohniska nakazy ? Do toho trocha vinka a uz sa aj obijimame vsetci
 

 

1.Krcmy a nocne podniky som nespominal.
2.Ovela dolezitejsia je druha cast mojho prispevku.
 

 

Veľká časť tých neblaho preslávených oravských svadieb sa konala v reštauráciách, či v im podobných zariadeniach. Taktiež rôzne oslavy životných jubileí sa konajú v gastro zariadeniach, a je to jedno, ako sa to volajú, bistro, reštaurácia, hostinec, či cukráreň, alebo inak. Ak sa tam primotá jeden bezpríznakový nakazený, tak nakazí aj ostatných. Je to vždy lotéria, príde tam, alebo nepríde tam nakazený človek?

Rakúsky Ischgl. Opäť sa to šírilo cez gastro a disco.

Jedna vec je prísť v čase obedňajšej prestávky do hocijakého gastra, ešte v rúšku si objednať jedlo, potom to bez rúška rýchlo a bez slova nahádzať do seba, potom si nasadiť rúško a mazať späť do práce a úplne iné je to, prísť po práci do podniku s hocijakým názvom, dať si na celú dobu pobytu dole rúško, a hodiny tam vysedávať pri konzume jedla, či alkoholu a družne a najmä hlučne debatovať a zároveň v závislosti od množstva skonzumovaného alkoholu stále viac strácať kontrolu nad sebou, aj nad Covidom...

Ako mohli mať opatrenia akúkoľvek, Sulíkom tak vehementne postrádanú logiku, predvídateľnosť? Všade vo svete platí to, politik mieni, Covid mení.
V závislosti od počtu nakazených a hlavne od počtu chorých v nemocnici treba neraz cez noc reagovať na čísla, a život "priškrtiť", potom po zvládnutí situácie zas trocha uvoľniť, aby ekonomika nadobro neskapala. Každý štát takto lavíruje, priťahuje, uvoľňuje, beží to takto stále dookola, ako na húsenkovej dráhe, raz sme dole, potom hore.
Zmení to až vakcína, či ak nám pomôže príroda a vírus začne mutovať do neškodnej podoby. alebo ak za cenu množstva smrteľných obetí a zlikvidovaní ekonomiky sa časom premorí celé obyvateľstvo. Lenže potom tí preživší umrú hladom, lebo ekonomika, vrátane produkcie potravín bude v troskách....

Otvorené hranice umožnili sem zavliecť vírus, možno práve z nejakého talianskeho gastra. Ak už máme okolie podobne zamorené, ako sme my, je jedno, ako fungujú hranice.

Alfou a omegou sú rúška, a to, aby sa ľudia nikde nezhlukovali bez rúšok.
Jedinou chybou vlády je to, že na rozdiel od vyspelých demokracií, u nás sa nevynucovalo dodržiavanie protipandemických opatrení.
Lenže na vládu útočili:
-opozícia
-médiá
-prezidentka
-Sulík, Cigániková a Nicholsonová,

tak ako mala vláda poslať políciu do ulíc?

V tejto nepriateľskej atmosfére vláda lavírovala na veľmi tenkom ľade. Nemohla si dovoliť dávkovať anticovid opatrenia expresne, rovno s veľkou naberačkou, ale ich musela pomaličky kvapkať z drobnej kávovej lyžičky. Ak by použila naberačku, tak by hore spomenuté skupiny vyvolali pouličné nepokoje, možno až revolúciu.
Teraz, v tejto situácii už hádam oponenti a popierači Covidu dostávajú rozum, a dajú vláde a odborníkom pokoj, a oni tú situáciu napokon zvládnu...

NovinyN sú hlásnou trúbou sociálnych liberálov, a ich volebný favorit, strana PS, nie je v parlamente. Oni pracujú na tom, aby táto vláda padla, aby potom boli predčasné voľby a potom možno aj PS sa dostalo k moci. Teda okrem NovínN, ale aj okrem SME, v rámci krížovej kontroly treba sledovať aj iné informácie, aj tie zahraničné. Potom treba nasadiť svoj vlastný zdravý rozum a úsudok, a podľa toho konať a žiť.
Názor komentátorov nesmie byť smerodajný, je to ich subjektívne osobné presvedčenie, nie absolútna pravda.

Ja žijem v Bratislave, mám 64 rokov. Za socíku som si prečítal naše noviny, potom som si vypočul Slobodnú Európu a Hlas Ameriky, rakúske TV-noviny, a TV maďarských reformných komunistov. Neviem, či to bola moja chyba, ale potom vždy som videl svet akosi inak, ako ho ukazovali predstavitelia KSČ...

Teda čítaj, pozeraj aj iné médiá...
 

nejdem sa s tebou hadat,

nie som epidemiolog a rovnako ako ty, si myslim, ze restauracia ponuka velke prilezitosti pre sirenie virusu. ale preco mu matovic a krajci tie data nedali, ked ich chcel a ked to tak s gastrom je? vsak roznych vyskumov je mrte uz urobenych. zatvorili by mu usta a sulik by musel sklapnut. tak to mu len vytvarali priestor. a tym, ze na neho nadvali a on chcel zachranovat, tak z toho vysli ako blbi a blbsi.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Ružomberok čierny, ale učitelia a žiaci pendlujú 1 336
 2. Ján Šeďo: Pán minister Naď, ryba smrdí od hlavy a tá Vaša už páchne aj v zahraničí ! 1 133
 3. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 705
 4. Martin Droppa: Nové Mŕtve Mesto nad Váhom (I.) 660
 5. Gabriela Sutórisová: Tvarohový od pani Helenky 431
 6. Pavel Macko: Spravodlivosť alebo organizovaný zločin? 426
 7. Anton Kovalčík: Generál Gerasimov a jeho doktrína. 394
 8. Marián Hamada: O mučenej sestre, zvláštnom súdnom procese a pápežovi vo výslužbe 308
 9. Ladislav Piršel: Diletanti sa radujú, zodpovední strachujú 297
 10. Jozef Černek: Deň na MOM alebo príbehy ľudí z testovania 269

Rebríčky článkov


 1. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 2. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy
 3. Stanislav Jurčišin: Jána a Martinu ste si zavraždili sami, milí novinári.
 4. Michaela Manikova: Zachránila si ma...
 5. Miriam Studeničová: Duchovný rozmer života
 6. Vladimír Seman: Ak Ukrajinci nerozumejú vtipu, nepatria do EÚ.  To by mohla pochopiť bratislavská kaviareň
 7. Štefan Vidlár: Nech to vyhňije
 8. Jozo Peric: Stojíme na začiatku nového komoditného supercyklu?
 9. Jozef Legény: Veľký Piatok 2021 - Matovič vztýči kríž číslo 9000. , ale ruky si už neumyje
 10. František Cudziš: Kvety baní


Už ste čítali?