Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rovní a rovnejší...Štefan Holý (Sme rodina) má výnimku...je to pre Vás prejav papalašizmu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pan Holý by mal

podať demisiu a to bez ohľadu na výnimky či ich mal dostať, alebo nemal.
 

 

Hollý sa nikdy nemal stať ministrom, to bola prvá chyba....
 

Čo bolo už nezmeníme.

Demisiu môže stále podať.
 

 

Počúvajúc jeho šéfa v rádiu, určite nemusí. Predsa je to nadclovek zo SMER konina.....
 
Hodnoť

 

Toto je prúser ako hrom a okrem toho aj neskutočná drzosť ako od Holého tak aj od Mikasa. V čase keď kolabuje zdravotníctvo, keď okrem iných aj farizej Mikas žiada ľudí aby nevychádzali z domu, vydá nejakému ministrovi, ktorý viac času trávi v Anglicku ako doma výnimku, že si môže cestovať medzi Anglickom a Slovenskom ako sa mu zachce bez testov bez karantény. To je skutočne na demisiu prípadne odvolanie obidvoch drzích pánov i keď presne viem ako sa to skončí. Vystúpi maskáčový križiak, prípadne jeho orámovaný šéf a povie ani Mikas ani Holý nič neporušili a majú plnú dôveru koalície. Dnes som skutočne ľutoval Krajčiho, keď sa ho novinári pýtali na jeho názor a povedal čo mám na toto povedať. Potom sa páni z koalície čudujú, že im klesajú preferencie. Darebákom zo smeru1,2 skutočne stačí len sedieť a mädliť si ruky.
 
Hodnoť

 

Samozrejme je to papalasizmus ale hlavne je to primitivizmus Holeho a v tomto prípade aj Mikasa. Mimochodom všetci zástupcovia Smerodina sú primitivi, teda aspoň čo sa politiky týka.
 

Hm, papalášizmus?

ÚVZ SR denno-denne vydáva výnimky predstaviteľom štátu, aby mohli absolvovať svoje služobné cesty po svete súvisiace s riadením štátu. Prípadne vydáva im aj odporúčania, čo robiť pred cestou, čo na služobnej ceste a čo po návratu z nej. Tie odporúčania a znenia výnimiek sa menia v závislosti od pandemickej situácie jak u nás doma, ako aj v cieľovej destinácii služobnej cesty.

V Bratislave, v centrále ÚVZ SR pracuje istá pani Anita, inak doktorka prírodných vied so špecializáciou na nákazlivé choroby, a nositeľka iných zdravotníckych osvedčení, ona so železnou pravidelnosťou navštevuje úrad vlády, aj ministerstvá, a podľa potreby odoberá vzorky od predstaviteľov štátu, a zamestnancov vládnych inštitúcií. Ona získala aj od Matoviča tú pozitívnu vzorku.

Môj zdroj z ÚVZ SR tvrdí to, že z cestovateľov minister Korčok sa nateraz javí ako najzodpovednejší, on je týždenne testovaný a často sa testujú aj ostatní zamestnanci jeho ministerstva. Je to logické, sú tam kontakty so zahraničím.

Ale podstatné je to, že výnimky sa dávajú predstaviteľom štátu rutinne, hoc nie všeobecne, ale na meno. Iná vec je tá, že ako sa správal Holý po svojom návrate. Mal si brať príklad z Korčoka a zavolať si k sebe do úradu tú pani Anitu....

Inak rôzne výnimky mávajú aj V.I.P. osoby, teda športovci, umelci a podobne. Svojho času údajne aj Cibulková potrebovala nejaký dokument, či výnimku, rovno z ÚVZ SR, aby mohla ísť rodiť do Rakúska...

Takže áno, Mikas, či jeho úrad, rutinne vydal Holému nejakú výnimku, všeobecne schválenú pre pracovníkov štátneho aparátu, aby Holý mohol plniť úlohy súvisiace s riadením štátu a Holý konal tak, ako konal.

Hodne sa skloňuje aj pohreb Lučanského. ÚVZ stanovil nejaké podmienky, tie sa dodržali. Skúsil by Mikas, či Matovič regulovať Lučanského pohreb! Bol by z toho protivládny cirkus v réžii opozície, vodné delá, policajné manévre a podobne. Takto to prebehlo pokojne a dôstojne.

A ak náhodou zomrie aj niekto iný, verejne známy, trebárs Čaputová, Matovič, či Sulík a podobne, pod dozorom ÚVZ SR budú mať podobný pohreb, aký mal Lučanský.

Teoreticky aj iné rodiny môžu požiadať úrad na stanovenie istých konkrétnych podmienok pri pohreboch, ale ak dobre viem, je na to aj nejaká univerzálna vyhláška. Prax je beztak skôr taká, najmä na dedinách, že pohreb prebehne ako-tak tradične, s počtom viac ako 6 osôb. Alebo snáď si myslíš, že farár, ktorý napriek zákazom pustí svoje ovečky do kostola, bude robiť drahoty na pohreboch? Tam si občania udeľujú výnimky sami sebe...

Takže výnimka z dielne ÚVZ SR nie je papalášizmus v prospech jedného konkrétneho človeka, ale bežná rutina. Celá story je o tom, že Holý zlyhal ako človek, aj ako politik. Výnimku zneužil na súkromnú cestu, a ešte bol taký nezodpovedný idiot, že nakazil polovicu vlády, hoc my samozrejme iba tušiť môžeme to, že práve Holého britská cesta bola za nákazou polky vlády. Tú nákazu do vlády mohol doniesť aj iný jej člen, vírus totiž k tejto veci zatiaľ nevydal svoje stanovisko, a nepopísal svoju cestu na Úrad vlády...
 

 

Vďaka tá obšírne vysvetlenie, po ňom korigujem - primitivizmus je to Holeho. Mikasa ruším. Na všetkých smerodinakov to ale platí ( nemyslím voličov - ti sú s časti primitivni u každej strany)..
 

Nesmelá otázka ...

Píšeš "ÚVZ SR denno-denne vydáva výnimky predstaviteľom štátu, aby mohli absolvovať svoje služobné cesty po svete súvisiace s riadením štátu".

OK, to sa dá chápať. Ako konkrétne však chodil do Anglicka Holý riadiť štát?
 

 

Vládny činitelia udržujú kontakty aj s okolitým svetom, teda naši chodia von, a z vonku k nám, čo na tom nechápeš? To hádam nie je vecou Mikasa, že on si vyžiada nejakú výnimku na cestu do cudziny, a ju zneužije na súkromnú cestu....
 
Hodnoť

 

Doteraz som nevedel, že máme vo vláde a parlamente hrdinov typu Herkulesa, ktorých sa aj vírus bojí. Napríklad taký kútový superman, ako pán Holý. o ktorom nikto nevie načo je vo vláde, by mohol darovať svoju krv na výskum. Určite by z nej extrahovali látky, na základe ktorých by covid zmizol zo sveta raz, dva. Kriste pane, očistime už konečne Slovenskú vládu od zlodejov, vexlákov, plagiátorov, populistov a neomylných trubirohov, ktorí sa správajú ako tie prasce v tomto Orwelovom románe.
 
Hodnoť

O co tu islo?

O co tu islo? O antidatovanie? Je vynimka zverejnena? Ide predsa o verejne nariadenie, nie o sukromny lost. Ako to, ze novinari ju este nepublikovali?
 
Hodnoť

Nie je

to ten co si dovliekol hnusobu z anglicka? A potom sa zrazu objavila korona na vlade? Mikas musi byt odideny. Vynimka nech je pre vsetkych vyliecenych alebo pre nikoho.
 

 

Je. Ten odbornik na pravo zo Sme spodina, co sa o ustavu ani neobtrel.
 
Hodnoť

 

Viem, že vírus vie byť selektívny, mám vo svojom ľudí, kde zo štyroch osôb žijúcich v spoločnej domácnosti boli pozitívne iba dve, ale dosť pochybujem, že by mal vírus rešpekt pred funkciou.

V príncípe vlastne vôbec nerozumiem, na základe čoho by mala byť udelená akákoľvek výnimka komukoľvek. Je to papalášizmus non plus ultra a v tejto situácii zlyhanie, pretože to zásadne podkopáva autoritu celej vlády, ktorá na nás potom zbytočne bude apelovať, aby sme sa správali zodpovedne, ak vo svojom strede toleruje toto.
 

 

Mňa by celkom vážne zaujímalo, načo tam ten dilino v skutočnosti chodí. Príde mi totiž ako ten smerák Kôrka, čo chodil na Bambusky vakcinovat tu 14 ročnú cigromku....
 
Hodnoť

 

Papalášizmus a naši ľudia.

Proti tomu si bojoval, však Igor?
 
Hodnoť

 

No, tak sme doma stara mama. Nasi su nasi, a ostatni nech si zvykaju, alebo, co sme si zvolili, to mame.
 


Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Ružomberok čierny, ale učitelia a žiaci pendlujú 1 222
 2. Ján Šeďo: Pán minister Naď, ryba smrdí od hlavy a tá Vaša už páchne aj v zahraničí ! 1 057
 3. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 674
 4. Martin Droppa: Nové Mŕtve Mesto nad Váhom (I.) 614
 5. Pavel Macko: Spravodlivosť alebo organizovaný zločin? 384
 6. Anton Kovalčík: Generál Gerasimov a jeho doktrína. 365
 7. Gabriela Sutórisová: Tvarohový od pani Helenky 340
 8. Marián Hamada: O mučenej sestre, zvláštnom súdnom procese a pápežovi vo výslužbe 287
 9. Ladislav Piršel: Diletanti sa radujú, zodpovední strachujú 284
 10. Jozef Černek: Deň na MOM alebo príbehy ľudí z testovania 246

Rebríčky článkov


 1. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy
 2. Stanislav Jurčišin: Jána a Martinu ste si zavraždili sami, milí novinári.
 3. Michaela Manikova: Zachránila si ma...
 4. Miriam Studeničová: Duchovný rozmer života
 5. Vladimír Seman: Ak Ukrajinci nerozumejú vtipu, nepatria do EÚ.  To by mohla pochopiť bratislavská kaviareň
 6. Štefan Vidlár: Nech to vyhňije
 7. Jozo Peric: Stojíme na začiatku nového komoditného supercyklu?
 8. Jozef Legény: Veľký Piatok 2021 - Matovič vztýči kríž číslo 9000. , ale ruky si už neumyje
 9. František Cudziš: Kvety baní
 10. Michala Ries: Ďakujem, že si mi zrkadlom


Už ste čítali?